Daty na fiolkach Fermentum Mobile

IMG_1114

Od czasu rynkowej premiery drożdży Fermentum Mobile we wrześniu b.r. pojawiło się sporo pytań dotyczących okresu przydatności do użycia naszych drożdży. Znaczenie pojęcia  „termin minimalnej trwałości” wyjaśniamy w  dziale FAQ na naszej stronie internetowej (link). Mamy jednak poczucie, że powinniśmy skomentować szerzej konkretne terminy umieszczane na naszych produktach.

Naszym celem i ambicją jest aby płynne drożdże piwowarskie były stosowane przez coraz szerszą grupę piwowarów domowych. Kolokwialnie mówiąc aby trafiły pod piwowarską strzechę i nie były stosowane wyłącznie przez wąską grupkę najbardziej doświadczonych piwowarów. Po pierwsze dlatego, że wierzymy, iż z pomocą płynnych drożdży wytwarza się lepsze piwa, a po wtóre, iż celem istnienia naszej firmy jest szeroka komercjalizacja naszych produktów. Pomimo, że zachęcamy do tego gorąco, to jednak zdajemy sobie sprawę że nie każdy piwowar domowy ma czas i warunki aby  przygotowywać starter drożdżowy. Termin minimalnej trwałości podawany do tej pory na naszych fiolkach był relatywnie krótki gdyż uwzględniał założenie bezpośredniego zadawania drożdży z fiolki do brzeczki. Doszliśmy jednak do wniosku, iż takie określenie traktowane jest jako termin przydatności do zastosowania i w efekcie niepotrzebnie stawia zarówno naszych dystrybutorów jak i tych piwowarów, którzy wykonują startery drożdżowe wg naszych zaleceń, w niepewnej sytuacji.

Nie mamy wątpliwości, iż żywotność i przydatność do użycia naszych drożdży jest znacznie dłuższa. Potwierdzają to nasze badania oraz wpisy na forach internetowych, na których wielu piwowarów uznało nasze drożdże za najszybciej startujące spośród wszystkich których używali w swojej piwowarskiej praktyce.

W związku  z powyższym, począwszy od aktualnie produkowanych partii drożdży, nasze fiolki będą oznakowane wydłużonym do 15 tygodni terminem minimalnej przydatności do użycia.

Zespół Fermentum Mobile