Fiolki FM w nowej odsłonie!

 

 

Podobno czasami mniej znaczy więcej… nie w tym przypadku!

Nowa odsłona fiolek Fermentum Mobile, daje Wam więcej:

  • większa pojemność – teraz opakowanie 40ml
  • więcej drożdży – 100 mld komórek w każdej fiolce
  • dłuższy termin minimalnej trwałości – 6 miesięcy od daty produkcji

Pszeniczne Lato 2018

Rozpoczynamy naszą letnią akcję promocyjną szczepu FM41. Rabat na zakup pierwszej porcji drożdży to aż 40%!!

Regulamin promocji znajdziecie poniżej

Pszeniczne Lato 2018 – regulamin promocji

Liga Mistrzów FM 2.0

Mamy dziś dwie wiadomości. I to nie standardowo jedna dobra a druga zła. Obie bardzo dobre. Ale od początku : co łączy Andrzeja Milera i puchar PSPD? Przede wszystkim to, że ten doświadczony i utytułowany piwowar właśnie został triumfatorem pucharu w sezonie 2016/2017. Ale to nie wszystko. Pamiętacie naszą Ligę Mistrzów Fermentum Mobile?  Andrzej był jej zwycięzcą w sezonie 2015/2016 i, jak sam przyznaje, to właśnie dzięki drożdżom FM wygranym w Lidze, zgarniał w tym sezonie punkty klasyfikacji pucharu. I wygrał go deklasując rywali. A zatem pierwsza dobra wiadomość : ogłaszamy rozpoczęcie Ligi Mistrzów Fermentum Mobile 2.0 (edycja w sezonie 2017/2018). Druga dobra wiadomość : wygrywając Ligę zapewniacie sobie tyle drożdży FM, że Wasze szanse w pucharze rosną w tempie pendolino. Sponsorami nagród w tej edycji Ligi, oprócz FM, są także : Viking Malt oraz Polish Hops. Szczegóły w zakładce aktualności.

 

Jubileusz Browaru Racibórz z FM27

Jest dla załogi FM szczególnym powodem do dumy fakt, iż z naszych drożdży korzystają nie tylko małe, nowoczesne, rzemieślnicze browary, ale też i większe zakłady warzące piwo. Są to nierzadko browary z wiekową tradycją, i tym bardziej cieszy nas, że doceniają nasz wkład w rozwój piwnej sceny w Polsce. Do tego zacnego grona dołączył niedawno Browar Racibórz, który obchodzi w tym roku swoje 450-lecie! Dwa uwarzone do tej pory jubileuszowe piwa w stylach Blond i Dubbel fermentowano szczepem FM27 Artefakty Trapistów. Szukajcie ich w sklepach jeśli macie ochotę na solidnego, rasowego belga.

Browar Trzech Kumpli – drożdżowi przodownicy

Browar Lotny Trzech Kumpli to prawdziwi przodownicy w używaniu drożdży Fermentum Mobile. Obecnie w kooperacji z Andrzejem Milerem,  zdobywcą tytułu Grand Championa w roku 2012, przygotowują kolejne piwo tym razem z użyciem szczepu FM13. Liczymy iż za jakis czas browar będzie używał wyłącznie naszych produktów. Sosin Miler kooperacja FM13

Bitwy Piwowarów pod znakiem FM

2015-10-01 18.44.32Serce roście patrząc na te ety! Słowa klasyka same cisną się na usta. Drugi półfinał Gdańskich Piwowar Battle i do konkurencji stają 4 piwa w stylu Belgian IPA. Aż 3 z nich fermentowane drożdżami FM! Wygrał, przyznajemy, nasz faworyt wieczoru, piwo Belg w Indiach na FM25 Klasztornej medytacji, choć konkurencja była o włos. O take właśnie piwną Polskę walczymy!

Liga Mistrzów Fermentum Mobile!

LMFM 50%U progu nowego sezonu piwowarskiego startujemy z Ligą mistrzów Fermentum Mobile. To konkurs w którym  chcemy nagradzać piwowarów używających naszych produktów. Zrobiłeś piwo z użyciem drożdży FM? Wysłałeś na któryś z KPD? Pochwal się tym i miej okazję do wygrania cennych nagród. Zgłoś swoje piwo do nas wypełniając formularz zgłoszeniowy. Jeśli ugrasz coś w konkursie otrzymasz punkty w naszej zabawie.

Więcej szczegółów i regulamin konkursu w zakładce menu Aktualności lub TUTAJ.

Testy belgijskich szczepów Daniela Dudy

Ciekawy test Belgi FM test D_Duda fot_5porównawczy naszych belgijskich szczepów przeprowadził niedawno w swoim browarze domowym Daniel Duda, prezes warmińsko-mazurskiego OT PSPD. Na warsztat wziął szczepy FM21, FM25 i FM26. Brzeczka z jednego procesu zacierania podzielona została na 6 części. Każdy ze szczepów fermentował zarówno w niskiej (ok. 17 st) jak i i wysokiej (ok. 22 st) temperaturze. Wyniki testu są wg autora bardzo ciekawe. Po przeprowadzeniu dodatkowych badań Daniel ma zamiar opublikować ich wyniki na łamach Piwowara. Wnioski z testu sensorycznego powstałych piw mamy zamiar uwzględnić w opisach poszczególnych szczepów aby lepiej zobrazować charakter każdego z nich.

Nowy szczep w ofercie

ameryknski senMiło nam zakomunikować iż nasz bank drożdżowy wzbogacił się niedawno o nowy szczep. FM52 Amerykański sen to drożdże pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, charakteryzujące się bardzo czystym profilem smakowym i zapachowym. Idealnie nadają się do wszelkich stylów chmielonych amerykańskimi odmianami chmielu, uwydatniając wszystkie komponenty wnoszone przez zielone szyszki rodem z USA.  Szczep już wkrótce pojawi się się w sprzedaży.